Pousada Longe Vista
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Aktiviteter Fiske |
| Rökning förbjuden Rökfria rum | Barnvänligt Barnsängar | Luftkonditionering |
| Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Det bekväma hotellet Pousada Longe Vista Tibagi, som ligger inom 3 km från Church of Nossa Senhora dos Remédios, har 8 rum med utsikt över trädgården. Det finns också en parkering.
Detta hotell har ett behändigt läge ungefär 10 minuters bilresa från Judge Edmundo Mercer Junior History Museum. Du hittar populära turistattraktioner som Palácio do Diamante cirka 3,1 km bort. De närliggande kulturella sevärdheterna inkluderar Casa das Artes do Tibagi som ligger ungefär 15 minuters bilresa från Pousada Longe Vista i Tibagi.
De luftkonditionerade sovrummen är också inredda med ett vitrinskåp. De privata badrummen har en bidé och en separat toalett, samt badlakan och handdukar.
- Lokala sevärdheter
- Prefeitura Municipal de Tibagi3909 km
- Teatro Municipal de Tibagi3968 km
- Church of Nossa Senhora dos Remédios3818 km
- Fenda do Nick3766 km
- Judge Edmundo Mercer Junior History Museum3823 km
- Guartela Canyon3528 km
- Sitio da Tia Julia3721 km
- Casa das Artes do Tibagi3786 km
- Casa do Colono Museum3713 km
- Flygplatser
- Ponta Grossa Flygplats102 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timmars reception
- Inga husdjur
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Fiske
Service
- Hushållning
På rummet
- Luftkonditionering
- LCD-TV
- Barnsängar
Hotellregler
Vanliga frågor
- ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till hotellet Pousada Longe Vista?
Mellan Ponta Grossa flygplats och hotellet Pousada Longe Vista är det 105 km. - 🚗
Kan jag parkera min bil i närheten av hotellet Pousada Longe Vista?
Hotellet Pousada Longe Vista erbjuder gästerna parkering. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på hotellet Pousada Longe Vista?
Gästerna på hotellet Pousada Longe Vista måste checka ut till 14:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet Pousada Longe Vista?
Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet Pousada Longe Vista är 32$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på minihotellet?
Gästerna på minihotellet kan betala med Hipercard, Elo kreditkort och Maestro samt andra betalningsmetoder. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet?
Hotellet erbjuder Familjerum, Chalet med 2 sovrum och Lägenhet att välja mellan.